Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
+0 more
+0 more
+0 more
+0 more
+0 more
+0 more
1
7:55 AM  Christmas Break

Christmas Break

+0 more
2
7:55 AM  Christmas Break

Christmas Break

+0 more
3
7:55 AM  Class Resumes

Class Resumes

6:00 PM  Basketball (Boys Fr) @ CARROLL
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: CARROLL
Opponent(s)
CARROLL
Ath.Dir: Dan Ginder
6:00 PM  Basketball (Girls FR) @ Carroll High School
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: Carroll High School
Opponent(s)
CARROLL
Ath. Dir: Dan Ginder
CARROLL
Ath. Dir: Dan Ginder
Phone: 2603385334
7:15 PM  Basketball (Girls JV) @ Carroll High School
Start Time: 7:15 PM
End Time: 9:15 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Junior Varsity
Location: Carroll High School
Opponent(s)
CARROLL
Ath. Dir: Dan Ginder
Phone: 2603385334
CARROLL
Ath. Dir: Dan Ginder
7:30 PM  Basketball (Boys JV) @ CARROLL
Start Time: 7:30 PM
End Time: 9:30 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Junior Varsity
Location: CARROLL
Opponent(s)
CARROLL Ath. Dir: Dan Ginder
Phone: 2603385334
+0 more
4
6:30 PM  Wrestling (Boys V & JV) - SNIDER
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
SNIDER
Ath. Dir: Steve Ziembo
Officials:
Joshua Howard
Phone: 260-602-1840
Workers:
Clock - Karen Tone
Ticket Seller - Kathy Johns
+0 more
5
6:00 PM  Swimming & Diving (Boys V - WAYNE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
SOUTH SIDE
Ath. Dir: Torrey Curry
WAYNE
Ath. Dir: Gary Raber
6:00 PM  Swimming & Diving (Girls - WAYNE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
SOUTH SIDE
Ath. Dir: Torrey Curry
Wayne
Ath. Dir: Steve Townsend
Phone: 2604676432
+0 more
6
6:00 PM  Basketball (Girls FR) - WOODLAN
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
WOODLAN
Ath. Dir: Robert Berkley
Workers: Ticket Seller - Denise Keane
+0 more
7
7:55 AM  Alumni Appreciation Night

Alumni Appreciation Night

6:00 PM  Basketball (Girls V) - CARROLL
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
CARROLL
Ath. Dir: Dan Ginder
Phone: 2603385334
Workers:
Clock - Kurt Leffers
General - Denise Keane
Stats/Scorekeeper - Tim Hall
7:30 PM  Basketball (Boys V) - CARROLL
Start Time: 7:30 PM
End Time: 9:30 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
CARROLL Ath. Dir: Dan Ginder
Phone: 2603385334
Workers:
Clock - Kurt Leffers
Stats/Scorekeeper - Dave Scudder
Ticket Seller - Kathy Bennett
Ticket Seller - Sara Henderlong
+0 more
8
8:30 AM  Wrestling (Boys V & JV) @ Kerbel INV New Haven
Start Time: 8:30 AM
End Time: 10:30 AM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: NEW HAVEN
Opponent(s)
NEW HAVEN
Ath. Dir: Andrew Wagner
+0 more
9
4:00 PM  Cabaret

Cabaret

+0 more
10
6:00 PM  Basketball (Boys Fr) @ WAYNE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: WAYNE
Opponent(s)
WAYNE
Ath. Dir: Gary Raber
6:00 PM  Basketball (Girls JV) @ WAYNE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Junior Varsity
Location: WAYNE
Opponent(s)
Wayne
Ath. Dir: Steve Townsend
Phone: 2604676432
6:00 PM  CANCELED - Basketball (Girls FR) @ WAYNE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: WAYNE
Opponent(s)
WEST NOBLE HIGHSCHOOL
Ath. Dir: Tom Schermerhorn
7:30 PM  Basketball (Boys JV) @ WAYNE
Start Time: 7:30 PM
End Time: 9:30 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Junior Varsity
Location: WAYNE
Opponent(s)
Wayne
Ath. Dir: Steve Townsend
Phone: 2604676432
+0 more
11
6:00 PM  Swimming & Diving (Boys V @ CONCORDIA
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: SOUTH SIDE
Opponent(s)
CONCORDIA
Ath. Dir: Tim Mannigel
NORTHROP
Ath. Dir: Bob Shank
6:30 PM  Gymnastics (Girls V & JV) - WAYNE/S. Side
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Gymnastics
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
SOUTH SIDE
Ath. Dir: Torrey Curry
WAYNE
Ath. Dir: Gary Raber
Officials: Catherine Williams
Phone: 260-927-5205
Christine Rowe
Phone: 260-925-5980
260-837-8211
260-908-3335
Elizabeth Winsley
Phone: 260-627-2728
260-348-5922
Vicki Shovek
Phone: 260-418-4406
Workers:
Ticket Seller - Kathy Bennett
6:30 PM  Swimming & Diving (Girls @ CONCORDIA
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: SOUTH SIDE
Opponent(s)
CONCORDIA
Ath. Dir: Tim Mannigel
NORTHROP
Ath. Dir: Bob Shank
6:30 PM  Wrestling (Boys V & JV) @ ANGOLA
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: ANGOLA
Opponent(s)
ANGOLA
Ath. Dir: Steve Lantz
+0 more
12
8:55 AM  1 Hour Delay

1 Hour Delay

6:15 PM  Basketball (Girls JV) @ NORWELL
Start Time: 6:15 PM
End Time: 8:15 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Junior Varsity
Location: NORWELL
Opponent(s)
NORWELL
Ath. Dir: Kelby Weybright
6:15 PM  CANCELED - Basketball (Girls FR) @ NORWELL
Start Time: 6:15 PM
End Time: 8:15 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: NORWELL
Opponent(s)
NORWELL
Ath. Dir: Kelby Weybright
7:45 PM  Basketball (Girls V) @ NORWELL
Start Time: 7:45 PM
End Time: 9:45 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: NORWELL
Opponent(s)
NORWELL
Ath.Dir: Kelby Weybright
+0 more
13
6:30 PM  Wrestling (Boys V & JV) @ CHURUBUSCO
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: CHURUBUSCO
Opponent(s)
CHURUBUSCO
Ath. Dir: Nathan Wright
+0 more
14
6:00 PM  Basketball (Girls V) - WAYNE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
Wayne
Ath. Dir: Steve Townsend
Phone:2604676432
Workers:
Clock - Kurt Leffers
Stats/Scorekeeper - Tim Hall
Ticket Seller - Sara Henderlong
+0 more
15
8:00 AM  Wrestling (Boys V & JV) @ ADAMS CENTRAL INV
Start Time: 8:00 AM
End Time: 10:00 AM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: ADAMS CENTRAL
Opponent(s)
ADAMS CENTRAL
Ath. Dir: Graham McAllister
9:00 AM  Swimming & Diving (Boys V @ SAC
Start Time: 9:00 AM
End Time: 11:00 AM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: SOUTH SIDE
9:00 AM  Swimming & Diving (Girls @ SAC
Start Time: 9:00 AM
End Time: 11:00 AM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: SOUTH SIDE
+0 more
16
+0 more
17
Lunch

Orange Chicken

Rice

Far East Veggies

Carrots

Strawberries

Apple

Egg Roll

MIlk

A LA CARTE

Soft Taco

Refried Beans

6:00 PM  CANCELED - Basketball (Girls FR) - BISHOP LUERS
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BISHOPLUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
+0 more
18
6:00 PM  Basketball (Boys Fr) - BISHOP LUERS
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BISHOPLUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
6:00 PM  Basketball (Boys JV) - BISHOP LUERS
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Junior Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BISHOP LUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
Workers:
Ticket Seller - Denise Keane
6:30 PM  Gymnastics (Girls V & JV) @ DEKALB
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Gymnastics
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: DEKALB
Opponent(s)
DEKALB
Ath. Dir: Chris Rhodes
+0 more
19
Lunch

Spaghetti

Cheese Breadstick

Salad

Carrots

Mixed Fruit

Banana

Apple

Milk

A LA CARTE

Mac and Cheese

5:00 PM  Basketball (Girls FR) @ WOODLAN
Start Time: 5:00 PM
End Time: 7:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: WOODLAN
Opponent(s)
WOODLAN
Ath. Dir: Robert Berkley
6:30 PM  Wrestling (Boys V & JV) - BISHOP LUERS
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BISHOP LUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
Officials:
Lars Sacquitne
Phone: 260-243-1451
260-243-1451
Workers:
Clock - Karen Tone
TicketSeller - Denise Keane
+0 more
20
Lunch

Spicy or Regular Chicken Patty Sandwich

Fish

Baked Beans

Carrots

Peach Cup

Apple

Sidekick

Milk

7:55 AM  March 4 Life
March 4 Life
5:30 PM  Wrestling (Boys V & JV) @ BELLMONT JV INV
Start Time: 5:30 PM
End Time: 7:30 PM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BELLMONT
Opponent(s)
ADAMS CENTRAL
Ath. Dir: Graham McAllister
BELLMONT
Ath. Dir: Dale Manis
6:00 PM  Basketball (Girls JV) - BISHOP LUERS
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Junior Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BISHOP LUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
Workers:
Clock - Kurt Leffers
Stats/Scorekeeper - Tim Hall
Ticket Seller - Denise Keane
+0 more
21
Lunch

French Bread Pizza Pepperoni or Cheese

Salad

Carrots

Celery

Diced Pears

Apple

Milk


7:55 AM  March 4 Life
March 4 Life
6:00 PM  Basketball (Girls V) @ BISHOP LUERS
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: BISHOP LUERS
Opponent(s)
BISHOP LUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
7:30 PM  Basketball (Boys V) @ BISHOP LUERS
Start Time: 7:30 PM
End Time: 9:30 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BISHOP LUERS
Opponent(s)
BISHOP LUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
Workers:
Stats/Scorekeeper - Dave Scudder
+0 more
22
9:00 AM  Wrestling (Boys V & JV) @ S.A.C. TOURNAMENT
Start Time: 9:00 AM
End Time: 11:00 AM
Sport: Wrestling
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: S.A.C. TOURNAMENT/SNIDER
Opponent(s) SNIDER
Ath. Dir: Steve Ziembo
10:00 AM  Basketball (Boys Fr) @ WOODLAN
Start Time: 10:00 AM
End Time: 12:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: BISHOP LUERS
Opponent(s)
WOODLAN
Ath. Dir: Robert Berkley
11:30 AM  Gymnastics (Girls V & JV) @ Carter Classic
Start Time: 11:30 AM
End Time: 1:30 PM
Sport: Gymnastics
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: Concordia Lutheran High School
Opponent(s)
CONCORDIA
Ath. Dir: Tim Mannigel
2:30 PM  Basketball (Boys Fr) @ HERITAGE
Start Time: 2:30 PM
End Time: 4:30 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: BISHOP LUERS
Opponent(s)
HERITAGE Ath. Dir: Tim Burton
+0 more
23
+0 more
24
Lunch

Taco Salad

Black Beans

Carrots

Strawberries

Apple

Cookie

Milk

A LA CARTE

Chicken Fajita

6:00 PM  CANCELED - Basketball (Girls FR) @ SOUTH SIDE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: SOUTH SIDE
Opponent(s)
NORWELL
Ath. Dir: Kelby Weybright
6:00 PM  CANCELED - Basketball (Girls JV) @ SOUTH SIDE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Junior Varsity
Location: SOUTH SIDE
Opponent(s)
SOUTH SIDE
Ath. Dir: Torrey Curry
+0 more
25
Lunch

Chicken Nuggets

or Fish

Baked Beans

Carrots

PIneapple

Apple

Biscuit Stick

Milk

6:00 PM  Basketball (Boys Fr) - BLACKHAWK
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BLACKHAWK
Ath. Dir: Joel Cotton
6:00 PM  Basketball (Boys JV) - BLACKHAWK
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Junior Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BLACKHAWK
Ath. Dir: Joel Cotton
Workers:
Clock - Kurt Leffers
Stats/Scorekeeper - Dave Scudder
6:00 PM  Basketball (Girls JV) @ LEO
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Junior Varsity
Location: LEO
Opponent(s)
LEO
Ath.Dir: David Boyce
7:30 PM  Basketball (Boys V) - BLACKHAWK
Start Time: 7:30 PM
End Time: 9:30 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
BLACKHAWK
Ath. Dir: Joel Cotton
Officials:
Patrick M. Baumgartner
Phone: 463-867-9377
Workers:
Clock - Kurt Leffers
Stats/Scorekeeper - Dave Scudder
Ticket Seller - Kathy Johns
7:45 PM  Basketball (Girls V) @ LEO
Start Time: 7:45 PM
End Time: 9:45 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: LEO
Opponent(s)
LEO
Ath. Dir: David Boyce
+1 more
26
Lunch

Chicken Alfredo

Peas

Carrots

Mixed Fruit

Banana

Apple

Breadstick

Milk

8:55 AM  1 Hour Delay

1 Hour Delay

6:00 PM  Basketball (Girls FR) @ Concordia Lutheran High School
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Freshman
Location: Concordia Lutheran High School
Opponent(s)
CONCORDIA
Ath. Dir: Tim Mannigel
+0 more
27
Lunch

Cheeseburger

or Fish

Fries

Green Beans

Peaches

Apple

Milk

A LA CARTE

Pork Tenderloin


7:55 AM  Freshmen Day of Reflection
Freshmen Day of Reflection
5:30 PM  Swimming & Diving (Boys V @ ANGOLA
Start Time: 5:30 PM
End Time: 7:30 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: ANGOLA
Opponent(s)
ANGOLA
Ath. Dir: Steve Lantz
5:30 PM  Swimming & Diving (Girls @ ANGOLA
Start Time: 5:30 PM
End Time: 7:30 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: ANGOLA
Opponent(s)
ANGOLA
Ath. Dir: Steve Lantz
+0 more
28
Lunch

School Pizza Pepperoni or Cheese

Salad

Carrots

Celery

Diced Pears

Apple

Juice Box

Milk


5:00 PM  Swimming & Diving (Boys V @ SNIDER JV Dive INV
Start Time: 5:00 PM
End Time: 7:00 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: SNIDER
Opponent(s)
SNIDER
Ath. Dir: Steve Ziembo
5:00 PM  Swimming & Diving (Girls @ SNIDER JV Dive INV
Start Time: 5:00 PM
End Time: 7:00 PM
Sport: Swimming & Diving
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: SNIDER
6:00 PM  Basketball (Girls V) - SOUTH SIDE
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
SOUTH SIDE
Ath. Dir: Torrey Curry
Workers:
Clock - Kurt Leffers
Stats/Scorekeeper - Tim Hall
7:30 PM  Basketball (Boys V) - SOUTH SIDE
Start Time: 7:30 PM
End Time: 9:30 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Varsity
Location: BISHOP DWENGER
Opponent(s)
SOUTH SIDE
Ath. Dir: Torrey Curry
Workers:
Clock - Kurt Leffers
Stats/Scorekeeper - Dave Scudder
Ticket Seller - Kathy Johns
Ticket Seller - Denise Keane
+0 more
29
8:00 AM  Summit Sound Invitational

Summit Sound Invitational

9:00 AM  Basketball (Boys Fr) @ B Luers Tourn
Start Time: 9:00 AM
End Time: 11:00 AM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: BISHOP LUERS
Opponent(s)
ADAMS CENTRAL
Ath. Dir: Graham McAllister
BISHOP LUERS
Ath. Dir: Kevin Mann
CANTERBURY
Ath. Dir: Ken Harkenrider
+0 more
30
+0 more
31
7:55 AM  Catholic Schools Week

Catholic Schools Week

7:55 AM  Snowcoming Week

Snowcoming Week

6:00 PM  Basketball (Boys Fr) @ HUNTINGTON NORTH
Start Time: 6:00 PM
End Time: 8:00 PM
Sport: Basketball
Gender: Boys
Level: Freshman
Location: HUNTINGTON NORTH
Opponent(s)
HUNTINGTON NORTH
Ath. Dir: Kris Teusch
6:30 PM  Gymnastics (Girls V & JV) @ SNIDER
Start Time: 6:30 PM
End Time: 8:30 PM
Sport: Gymnastics
Gender: Girls
Level: Varsity
Location: SNIDER
Opponent(s)
NORTH SIDE
Ath. Dir: Andrew Klein
SNIDER
Ath. Dir: Steve Ziembo
+0 more
+0 more
+0 more
+0 more
+0 more
+0 more